ENGLISH CLUBS

Ön Bilgi Formu

  Bize Ulaşın

  • Girne
  •  info@www.gizemdoganegitim.com
  •  0548 888 47 66

  ENGLISH CLUBS

  1. SPEAKING CLUB

  Kurumumuzun herhangi bir programına kayıt yaptırmış her öğrenci bu kulübe ücretsiz olarak katılım sağlayabilir.  

  Konuşma kulübünde aktiviteler, öğrencilerin seviyesine göre ayrılır. Başlangıç-orta ve ileri seviye olarak diyalog ve konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla interaktif egzersizler ve tiyatral bir eğitim verilmektedir.

  1. GRAMMAR CLUB

  Kurumumuzun herhangi bir programına kayıt yaptırmış her öğrenci bu kulübe ücretsiz olarak katılım sağlayabilir. 

  Gramer kulübünde seviye ayrımı yapılmaksızın her seviyeden öğrenci bu kulübe katılabilmektedir. Her hafta düzenlenecek olan bu kulüpte, haftalık olarak İngilizcenin en temel dil bilgisi konuları bir müfredat takibinde sırayla işlenmektedir.

  Programların dışında ekstra gramer kuralı öğrenmek isteyen veya sınava hazırlanan her öğrenci ek ders olarak bu kulübe katılması yararlı olacaktır.

  1. TRANSLATION CLUB

  Kurumumuzun herhangi bir programına kayıt yaptırmış her öğrenci bu kulübe ücretsiz olarak katılım sağlayabilir.

  Çeviri kulübünde, seviye ayrımı yapılmaksızın her seviyeden öğrenci bu kulübe katılabilmektedir. Bu kulüp iş ingilizcesi, sınav ingilizcesi ve kurumsal İngilizce programlarına destek sağlamaktadır.

  Bu programda, her alandan metinler değişik aktiviteler şeklinde çeviri yapılarak, hem gramer hem konuşma hem de kelime bilgisini geliştirmektedir.

  1. VOCABULARY CLUB

  Kurumumuzun herhangi bir programına kayıt yaptırmış her öğrenci bu kulübe ücretsiz olarak katılım sağlayabilir.

  Kelime kulübünde, seviye ayrımı yapılmaksızın her seviyeden öğrenci bu kulübe katılabilmektedir.

  Bu kulüpte, her hafta belirlenen bir konu üzerinde, o konuyla ilgili gerekli kelimeler çeşitli aktivitelerle öğretilmektedir. Kelime bilgisini geliştirmek isteyen her öğrenci bu kulüpten yarar sağlayabilir.

  Ön Bilgi Formu

   Bize Ulaşın

   • Girne
   •  info@www.gizemdoganegitim.com
   •  0548 888 47 66

   Sınav İngilizcesi

   Sınırsız kaynak ve yapay zekalı online eğitim sistemi ile Amerikanca Kültür sizlerle!

   AMERİKANCA KÜLTÜR ONLINE DESTEK PAKETİ

   Amerikanca Kültür Dil Okulları bünyesinde IELTS, TOEFL, YDS, YÖK DİL, YKS DİL (YDT) ve PTE programlarına kayıt yapan tüm öğrencilerimize sınıf dışında eğitimlerini devam ettirmeleri adına ücretsiz online eğitim sağlamaktayız. Her sınav için ayrı ayrı hazırlanmış yapay zekalı web ve mobil uygulamalarımızla sizlere sınıf dışında 7/24 destek verecek programları ücretsiz vererek başarınızı garanti ediyoruz. Mobil uygulamalarımızda;


   Kişiye Özel: Seviyeye ve hedefe uygun özel çalışma programı
   Tek Kaynak: Başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan hedeflenen puana ulaşma garantisi
   Sınırsız Çalışma: 7/24 istenilen yerde ve zamanda çalışma imkânı
   Sanal Zeka: Kişiyi sistem içerisinde bir öğretmen gibi takip ederek kişinin eğitimini yönlendiren; çalışma sürelerini, sınav sonuçlarını takip eden sanal sistem

   Profesyonel Ekip: YDS / e-YDS alanında profesyonel eğitimci kadrosu
   Canlı Destek: 7/24 ücretsiz eğitim danışmanlığı ve teknik destek hizmeti
   Eğitmen Desteği: Profesyonel eğitim kadrosuyla çalışmaların takibi ve hızlı geri bildirim
   Doğru Çalışma: Seviyeye ve hedefe uygun çalışma programı sayesinde gereksiz ve fazla çalışmalardan kurtulma imkânı

   Kurs Detayları

   Amerikanca Kültür Dil Okulları bünyesinde belirli bir seviyeye gelen öğrencilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda sınav eğitim programlarına katılabilirler. Genel İngilizce programlarımıza belli bir seviyeye kadar katılan veya hali hazırda İngilizce seviyesi yeterli olan öğrencilerimiz sınav programlarımıza katılabilmektedir.

   Bu sınavlar, dünyaca geçerliliği kanıtlanmış IELTS (International English Language Testing System) veya TOEFL (Test of English as a Foreign Language) olabileceği gibi ülkemizde YÖK tarafından düzenlenen YÖKDİL veya YDS sınavları da olabilmektedir.

   TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

   TOEFL, ana dili İngilizce olmayan adayların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla ETS (www.ets.org) tarafından düzenlenen bir sınavdır. Dünya üzerinde geçerliliği en yüksek düzeyde olan sınavlardan birisi olan TOEFL, her yıl dünyada 1 milyonun üzerinde aday tarafından tercih edilmektedir.

   TOEFL eğitim ve akademik alanlarda tercih edilmesinin yanı sıra, birçok şirket ve kurum için de bir gösterge niteliğindedir.

   Sınav, ülkemizde birçok şehirde ayda 3 veya 4 kere düzenlenmektedir ve adaylar başvurularını internet üzerinden yapmaktadır. Ankara Amerikanca Kültür Dil Okulları tüm sınav grubu öğrencilerine ÜCRETSİZ olarak başvuru işlemleri danışmanlığı sunmaktadır.

   Sınav, okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Sınav tamamen bilgisayar üzerinden yapılır. Her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilmektedir ve sonuç belgesinde her bölümün skorları da ayrı ayrı belirtilmektedir.

   Toplam 4 ayrı bölümün skorunun ortalaması alınır ve adaylar 0-120 arası bir skora sahip olurlar. Dünyada pek çok akademik kuruluş ve kurum geçerli skor olarak 81 ve üzerini baz almaktadır. İyi üniversite ve kuruluşlara girebilmek için ise 90-100 üzeri skor alınması gerekmektedir.

   Sonuçlar internet üzerinden ortalama 20 gün içerisinde duyurulur ve adaylar 4-6 hafta arasında yazılı belgelerini alabilmektedirler. Sınavın geçerlilik süresi 2 (iki) yıldır.

   TOEFL eğitim programları yoğun bir hazırlık döneminden oluşur. Öğrenciler ileri derece İngilizce bilgilerinin yanı sıra sınava yönelik çalışmalar da yaparlar. Ankara Amerikan Kültür Dil Okulları’nda bu yoğun programlara katılabilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

   IELTS (International English Language Testing System)

   IELTS, 1,5 milyondan fazla aday ile her yıl dünyada en çok tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavıdır. IDP Education ve British Council tarafından düzenlenen sınav, 125 ‘den fazla ülkede geçerliliğini korumaktadır. Dünya genelinde 10.000’in üzerinde kurum tarafından kabul edilmektedir.

   2 yıl geçerlilği olan IELTS sınavı, 4 aşamadan oluşmaktadır.
   ·       Listening (Dinleme) (30 dk.)
   ·       Reading (Okuma) (60 dk.)
   ·       Writing (Yazma) (60 dk.)
   ·       Speaking (Konuşma) (11-14 dk.) olmak üzere toplam 2 sa 45 dk. sürmektedir.


   Listening, Reading ve Writing sınavları aynı anda gerçekleşirken Speaking sınavı aynı gün başka bir saat veya önceki gün ya da ertesi gün gerçekleşebilmektedir.

   3 tip IELTS sınavı mevcuttur. Academic Test, General Test ve Life Skills.

   Eğitim ve iş amaçlı IELTS sınavını kullanacak adayların Academic Test,

   Göçmenlik ve pilotaj gibi amaçlar için kullanılacaksa General Test,

   İngiltere’de aile birleşimi sebebiyle test alınmaktaysa ise Life Skills testi alınmalıdır.

   Ayrıca UKVI IELTS (UK Visa and Immigration) adında bir sınav daha uygulanmaktadır. Bu sınav şekil olarak tamamen aynı olmakla birlikte ücrette farklılık gösterir ve İngiltere’ye vize başvurusu esnasında kullanacak adayların mutlaka UKVI IELTS sınavına girmesi gerekmektedir.

   IELTS eğitim programları yoğun bir hazırlık döneminden oluşur. Öğrenciler ileri derece İngilizce bilgilerinin yanı sıra sınava yönelik çalışmalar da yaparlar. Ankara Amerikan Kültür Dil Okulları’nda bu yoğun programlara katılabilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

   YDS  (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

   YDS sınavı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenmekte ve uygulanmaktadır. Toplam 80 soru bulunan sınavda soru dağılımı şu şekildedir:

   Vocabulary (kelime bilgisi) : 5 Soru
   Grammar (dil bilgisi) : 10 Soru
   Cloze Test : 10 Soru
   Sententce Completion (cümle tamamlama) : 10 Soru
   İngilizce-Türkçe Çeviri : 3 Soru
   Türkçe- İngilizce Çeviri : 3 Soru
   Reading Comprehension  (Okuma parçaları) : 20 Soru
   Dialogue (Diyalog tamamlama) : 5 Soru
   Restatement (anlamca en yakın cümleyi bulma) : 4 Soru
   Paragraph Completion (Paragraf tamamlama) : 4 Soru
   Irrelevant Sentence (Anlam bütünlüğünü bozan cümle):  5 Soru

   Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS ) yabancı dil seviye puanları aşağıdaki gibidir.

   90-100 arasında puan alanlar (A) seviyesi
   80-89 arasında puan alanlar (B) seviyesi
   70-79 arasında puan alanlar (C) seviyesi
   60-69 arasında puan alanlar (D) seviyesi
   50-59 arasında puan alanlar (E) seviyesi

   YDS sınavı 5 yıl boyunca geçerli olmakla birlikte üniversitelerde, devlet kurumlarında ve bazı özel kurumlarda İngilizce yeterliliği kanıtlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bazı üniversitelerde akademik kadrolar için YDS sınavının geçerlilik süresi yoktur.

   TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı), DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) ve EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) gibi sınavların dil yeterlilikleri noktasında YDS kullanılabilmektedir.

   Amerikan Kültür Dil Okulları bünyesinde, alanında uzman eğitmenler tarafından YDS kursları düzenlenmektedir. Belli bir İngilizce seviyesine gelen adaylar, YDS hazırlık kurslarına başlayabilmekte ve profesyonel sınav programı ile bu önemli sınava hazırlanabilmektedir.

   YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)

   Yükseköğretim Kurumlar Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri) dil bilgilerini ölçen bir sınavdır. YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) başkanlığında Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile hazırlanmaktadır. Sınav 2019 yılından bu yana ÖSYM tarafından düzenlenmektedir.

   YÖKDİL sınavına, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvuracak adaylar ve üniversite içerisinde akademik yükselme isteyen adaylar girmektedirler.

   TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı), DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) ve EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) gibi sınavların dil yeterlilikleri noktasında YÖKDİL kullanılabilmektedir.

   Yüksek Lisans ve Doktora başvurularında kullanılacak YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır. Öğretim üyeliği ve doçentlik başvurularında ise herhangi bir geçerlilik süresi yoktur.

   Sınavda çoktan seçmeli ve 5 şıklı toplam 80 adet soru sorulmaktadır.

   gdpr-image
   Web sitemizde size daha iyi hizmet verebilmek için çerezler kullanılmaktadır. Kabul Et seçeneği ile tüm çerezleri kabul edebilir veya Ayarlar seçeneği ile çerezler hakkında daha fazla bilgi alıp tercihlerinizi yönetebilirsinizData Protection Policy.
   Daha Fazla
   Başvur
   Canlı Destek
   Merhaba, Gizem Doğan Language Education Center olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?
   Online İngilizce Dil Eğitim Kampı Ön Kayıt Formu

   Online Dil Eğitim Kampımız için aşağıdaki formu doldurarak ön kayıt oluşturabilirsiniz!Eğitim Danışmanı arkadaşlarımız en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

    X
    ONLINE EĞİTİM BAŞVURU